Flamingo Beach in Aruba. Jak się tam dostać?

Flamingo Beach in Aruba. Jak się tam dostać?

Flamingo Beach Aruba – skąd pomysł na ten kierunek?

Chęć pojechania na Flamingo Beach pojawiła się w momencie, w którym zobaczyłam fotę udostępnioną na Insta, przez jedną z obserwowanych osób. Pamiętam, że biały piasek, przezroczysta woda i przepiękne różowe flamingi, które wspaniale prezentowały się na zdjęciu, sprawiały że tego samego dnia postanowiłam, że muszę tam polecieć, choćby nie wiem co!

W październiku zaczęliśmy przymierzać się do kolejnego wyjazdu. I wspólnie zdecydowaliśmy, że to dobry czas żeby polecieć na Karaiby. A przy okazji odwiedzić Arubę 🙂 Zanim jednak tam polecieliśmy, okazało się że dostanie się na Flamingo Beach wcale nie jest takie łatwe.

Chcesz odwiedzić Flamingo Beach? Przeczytaj jak się tam dostać

Flamingo Beach znajduje się na prywatnej wyspie, należącej do Hotelu Ranaissance Aruba Resort & Casiono. I żeby się na nią dostać, należy spełnić kilka warunków, o czym przeczytacie za chwilę.

Hotel Ranaissance Aruba Resort & Casiono znajduje się w samym centrum stolicy Aruby w mieście Oranjestad. Z kolei, żeby dostać się na prywatną wyspę, należy dopłynąć do niej prywatną motorówką, która wypływa z centrum w którym mieści się hotel. Warto wiedzieć że motorówki kursują bardzo często, bo co piętnaście minut. Począwszy od godziny siódmej rano, a kończąc na godzinie osiemnastej.

W recepcji hotelu, jeszcze przed wypłynięciem na wyspę otrzymacie kartę wstępu, która działa tylko raz. Więc jeśli będziecie chcieli wrócić na ląd, nie będziecie mieli możliwości powrotu na wyspę. Na recepcji otrzymacie również karty na ręczniki, lunch i drinki.

Kto może skorzystać z uroków  Flamingo Beach?

  • Goście hotelowi, którzy dokonają rezerwacji w hotelu na przynajmniej dwie doby. Takiej rezerwacji możecie dokonać bezpośrednio za pomocą strony Hotelu używając zakładki contact us lub za pośrednictwem bookingu.
  • Osoby które dokonają zakupu masażu lub innej usługi z oferty Spa.
  • Osoby, które dokonają zakupu biletu dziennego tzw. daypass. Jednak aby tego dokonać należy zgłosić się wcześnie rano do głównej recepcji hotelu. I mieć nadzieję, że resort nie jest całkowicie obłożony. Jeśli jest, niestety nie ma szans aby uzyskać daypass na FlamingoBeach.

Dlatego jeśli bardzo Wam zależy, aby odwiedzić Flamingo Beach, warto zadbać o to z dużym wyprzedzeniem. My na Arubie byliśmy tylko jeden dzień, spośród kilku spędzonych na karaibskich wyspach. I nie chcąc ryzykować, zdecydowaliśmy się ze sporym wyprzedzeniem na wykup masażu dla dwojga. W pakiecie z masażem otrzymacie również zimnego drinka oraz lunch, który jest serwowany w godzinach między 12 a 14, jak dobrze pamiętam. W ofercie lunchowej jest wszystko to, co znajduje się w restauracyjnej karcie, czyli sałatki, owoce morza, pasty.

Hotel mocno dba o jakość i standard jaki oferuje swoim gościom. Dlatego wprowadził ograniczenia, dzięki którym na wyspie nie pojawia się zbyt wielu turystów. A to z kolei przekłada się na komfort wszystkich tych, którzy odwiedzają to przepiękne miejsce.

Co jest na prywatnej wyspie?

 Na Flamingo Beach, poza flamingami, iguanami, skorupiakami, kolorowymi rybami znajdziecie sporo zieleni, ciszę i spokój! Sama wyspa jest podzielona na dwie sekcje, w których każdy znajdziecie coś dla siebie. Pierwsza sekcja, Flamingo Beach jest przeznaczona dla dorosłych. I to właśnie po tej stronie znajdują się różowe ptaki, z którymi każdy chce pstryknąć fotkę 😉 Dzieci mają na nią wstęp tylko i wyłącznie w godzinach porannych tj. pomiędzy 9 a 10 rano. W kolejnej części dnia najmłodsi mogą przebywać w drugiej sekcji wyspy – Iguana Beach, która jest przeznaczona właśnie dla rodzin z dziećmi. Dzięki temu, wszyscy którzy przyjechali bez pociech mają możliwość spędzenia czasu w bardzo karaibskim klimacie 😉

Na Iguana Beach też są flamingi!

Flamingo Beach to jedna z ładniejszych karaibskich plaż, które widziałam. Warto skusić się na odrobinę luksusu i postawić tu stopę a przy okazji cyknąć fotę z różowym przyjacielem 🙂 Jeśli rozważacie odwiedzić Arubę podczas rejsu po Karaibach, mogą Wam się przydać praktyczne informacje związane z zaplanowaniem takiego rejsu i porady które znajdziecie w moich poprzednich wpisach. Rejs statkiem po Karaibach – top porady oraz Rejs po Karaibach – krok po kroku.

1 komentarz

  1. Weronika S
    19 stycznia 2019 / 20:33

    Kasia super blog. Świetna robota i bede tu chętnie zaglądać gdyz sama niechętnie wybieram się poza Europę hihi pozdrowionka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *