Flamingo Beach Aruba – jak się dostać na wyspę flamingów?

Flamingo Beach Aruba

Kiedy obieraliśmy cel kolejnej podróży, mocno główkowaliśmy czy jechać na Karaiby, czy trzeci raz z rzędu spędzić wakacje w Azji. I choć do Tajlandii i Kambodży mamy ogromny sentyment, to na na tamtą chwilę bliżej nam było na Karaiby. Zaczęłam szukać wymarzonej destynacji i bacznie obserwować instagram, według mnie – cenne źródło inspiracji… I oto za sprawą insta dowiedziałam się o Flamingo Beach. Wybór był oczywisty – „Aruba, Jamaica, oh I want to take you to Bahama….”:)

Aruba karaiby

Jak się dostać na Flamingo Beach? Lot czy rejs po karaibskich wyspach?

Jak już ustaliliśmy, że fajnie byłoby odwiedzić Arubę, pojawiła się doza niepewności czy aby na pewno te Flamingo Beach jest nam pisane… Nie mogło być przecież zbyt kolorowo;) …Bezpośrednie loty kosztowały kilka tysięcy zł, a z tego co wyczytałam „życie” na wyspie też do najtańszych nie należy. I tak oto zrodził się pomysł, aby wybrać się w rejs po karaibskich wyspach , a przy okazji odwiedzić Stany i zrobić trip po Kubie. Plan zapowiadał się iście rajsko! Zostało to wszystko tylko sensownie pospinać…

prywatna wyspa flamingo

flamingo beach I tak w głównej mierze posiłkowałam się zagranicznymi portalami, na których wybór ofert rejsowych jest ogromny. W końcu znalazłam taki, który wpisywał się w nasze oczekiwania. I tak, na początku poleciliśmy do Miami, po kilku dniach plażowania wsiedliśmy na statek. Odwiedziliśmy Arubę, Dominikę, Grenadę, St. Thomas, Bonaire i Princess Cays (Bahamy). Po czym znów wróciliśmy na Florydę i złapaliśmy lot do Hawany. Brzmi fajnie? Przeczytaj jak zaplanować rejs krok po kroku.

rejs po wyspach

private island

Daypass czy rezerwacja z wyprzedzeniem?

Trochę zboczyłam z tematu, więc już wracam na Flamingo Beach. I w idealnym świecie mogłabym wyjść ze statku, zrobić kilka kroków i znaleźć się na Flamingo Beach od tak. Ale w przypadku dostania się na private Island rzeczywistość wyglądała trochę inaczej. Bo żeby dostać się na Flamingo Beach – prywatną wyspę, należącą do Ranaissance Aruba Resort & Casiono nie można wejść sobie od tak, tylko należy spełnić któryś z poniższych warunków.

 • Być gościem hotelu, który dokonał rezerwacji przynajmniej na dwie doby – w naszym przypadku ta opcja odpadała na dzień dobry
 • Skorzystać z oferty Spa, co w rzeczywistości wiąże się z koniecznością wykupienia konkretnego zabiegu z wyprzedzeniem. Jak się pewnie domyślacie wchodząc z ulicy raczej są nikłe szanse na wolny slot w Spa.
 • Można też wczesnym rankiem przyjść do recepcji hotelu i wykupić daypss, umożliwiający dostanie się na wyspę Flamnigo Beach. Jednak miejcie na uwadze, że jeśli hotel będzie całkowicie obłożony, a zazwyczaj tak jest, może nie udać się zdobyć biletu na wyspę flamingów.

flamingo beach aruba

Jeśli powyższe was nie zniechęca i w dalszym ciągu marzy się wam Flamingo Beach to moja rada jest taka – zróbcie rezerwację z wyprzedzeniem! Nie warto czekać do ostatniej chwili, że jakoś to będzie… Jak już wiecie, na Arubie byliśmy tylko jeden dzień, a dokładniej 12 godzin. I biorąc pod uwagę, że nawet rejs po wyspach był zaplanowany pod Arubę – wszystko musiało być dopięte na ostatni guzik. Dlatego na trzy tygodnie przed, kupiliśmy zabieg z oferty spa.

flamingo beach aruba

Jak się dostać do recepcji hotelu i na wyspę Flamingo Beach?

Jak już wycieczkowiec zawitał do portu w Oranjestad – stolicy Aruby, jako jedni z pierwszych opuściliśmy pokład statku. Szybki spacer do oddalonego o dwa kilometry hotelu Ranaissance Aruba Resort & Casiono i byliśmy już w głównej recepcji hotelu. Tam odebraliśmy karty wstępu na wyspę, lunch, drinki i ręczniki.

Wszystkie formalności dopełnione, to teraz możemy wygodnie usiąść w lobby centrum handlowego, do którego za chwilę wpłynie motorówka i zabierze nas na prywatną wyspę Flamingo Beach.

renaissance lobby lounge

płyniemy na flamingo beach

Czy tak wygląda raj na ziemi?

Po niespełna 15 minutach dotarliśmy na wyspę, na której było zaledwie kilka osób. Ale nie myślcie że tak fajnie było do końca dnia;) Z godziny na godzinę, na plaży pojawiało się coraz więcej gości, którzy chyba tak samo jak my, byli zachwyceni miejscem…. Zresztą, dużo pisać o Flamingo nie trzeba, wystarczy spojrzeć na zdjęcia. Prawda, że jest bosko?

flamingo beach

flamingo beach

Flamingo Beach dla dorosłych, dla dzieci Iguana

Warto wiedzieć, że prywatna wyspa podzielona jest na dwie sekcje. Pierwsza z nich – Flamingo Beach przeznaczona jest dla 18+. I to właśnie w tej sekcji znajdują się flamingi, z którymi każdy chce zrobić zdjęcie!;) Dzieci mogą odwiedzić Flamingo jedynie pod opieką rodziców, w godzinach porannych, między 9 a 10 rano.

W kolejnej części dnia najmłodsi mogą przebywać w drugiej sekcji wyspy – Iguana Beach, która jest przeznaczona właśnie dla rodzin z dziećmi. Podobno tutaj nie ma flamingów, a jednak my je tam widzieliśmy! Może nie tak barwne jak ptaki z sąsiadującej sekcji, ale swój urok mają.

aruba flamingo beach

flamingo beach

Praktycznie o Flamingo Beach

Wyspa jest czynna w godz. 7 rano – 7 wieczór. Motorówki kursują bardzo często, bo co 15 minut. A karty wstępu, które otrzymacie na recepcji są jednokrotnego użytku. Co w praktyce oznacza, że jeśli z jakiś względów będzie chcieli wrócić na Arubę, nie będziecie mieli już powrotu na prywatna wyspę. To jak podoba się Wam te Flamingo Beach?

mapa prywatnej wyspy flamingo

daypass flamingo beach aruba

Komentarzy: 3

 1. Weronika S
  19 stycznia 2019 / 20:33

  Kasia super blog. Świetna robota i bede tu chętnie zaglądać gdyz sama niechętnie wybieram się poza Europę hihi pozdrowionka

 2. Justyna
  10 lutego 2020 / 12:57

  Mam pytanie, w jaki sposób można zamówić zabieg SPA? Z góry dziękuje za pomoc i pozdrawiam 😉

  • Travelandfoodlover
   Autor
   15 lutego 2020 / 10:21

   Hej Justyna, najszybciej napisać maila do recepcji hotelu 🙂 Pewnie poproszą Cię o dane karty płatniczej, jako potwierdzenie rezerwacji terminu. Udanego wyjazdu! 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *