Flamingo Beach in Aruba. Jak się tam dostać?

Flamingo Beach in Aruba. Jak się tam dostać?

Flamingo Beach na Arubie – skąd pomysł na ten kierunek?

Chęć pojechania na Flamingo Beach pojawiła się w momencie, w którym zobaczyłam fotę udostępnioną na Instagramie, przez jedną z obserwowanych osób. Pamiętam że szczęka poleciała mi mocno w dół. Oczywiście z wrażenia. Biały piasek, słońce, przezroczysta woda a dookoła przepiękne różowe flamingi. Czego chcieć więcej? Pomyślałam. I tego samego dnia postanowiłam że muszę tam polecieć, choćby nie wiem co!

W październiku zaczęliśmy przymierzać się do kolejnego wyjazdu. Wspólnie zdecydowaliśmy że to dobry czas żeby polecieć na Karaiby. No i oczywiście odwiedzić  Arubę 🙂 Zanim jednak tam polecieliśmy, okazało się że dostanie się na Flamingo Beach wcale nie jest takie łatwe.

Chcesz odwiedzić Flamingo Beach? Przeczytaj jak się tam dostać

Flamingo Beach znajduje się na prywatnej wyspie należącej do Hotelu Ranaissance Aruba Resort & Casiono. Sam hotel mieści się w centrum stolicy Aruby w mieście Oranjestad. Natomiast prywatna wyspa położona jest ok. 15 min jazdy motorówką od hotelu. Dostać się tam można tylko i wyłącznie wspomnianą motorówką, która wyjeżdża z centrum, w którym mieści się hotel.  I taka przejażdżka jest już całkiem fajną atrakcją 😉 Motorówki kursują co 15 minut, począwszy od 7 rano do godz. 18.00

Kto może skorzystać z uroków  Flamingo Beach?

  • Goście hotelowi, którzy dokonają rezerwacji w hotelu na przynajmniej dwie doby. Takiej rezerwacji możecie dokonać bezpośrednio za pomocą strony Hotelu używając zakładki contact us lub za pośrednictwem bookingu.
  • Osoby które dokonają zakupu masażu lub innej usługi z oferty Spa.
  • Osoby, które dokonają zakupu biletu dziennego tzw. daypass. Jednak aby tego dokonać należy zgłosić się wcześnie rano do głównej recepcji hotelu. I mieć nadzieję że hotel nie jest całkowicie obłożony. Jeśli jest, niestety nie ma szans aby uzyskać daypass na FlamingoBeach.

My na Arubie byliśmy tylko jeden dzień i nie chcąc ryzykować, zdecydowaliśmy się na wykup masażu dla dwojga. W pakiecie z masażem otrzymujecie zimnego drinka i lunch, który jest serwowany w godzinach między 12 a 14, jak dobrze pamiętam. W ofercie lunchowej jest wszystko to, co znajduje się w restauracyjnej karcie. I to od Was zależy czy zjecie pastę, sałatkę, czy owoce morza, które swoją drogą są mega smaczne.

W recepcji hotelu, jeszcze przed wypłynięciem na wyspę otrzymujecie kartę wstępu, która działa tylko raz. Więc jeśli będziecie chcieli wrócić na ląd, nie będziecie mieli możliwości powrotu na wyspę, należy o tym pamiętać. W recepcji otrzymacie również karty na ręczniki, lunch i drinki.

Hotel mocno dba o jakość i standard jaki oferuje swoim gościom. W związku z czym wprowadził ograniczenia, dzięki którym na wyspie nie pojawia się zbyt wielu turystów. A to z kolei przekłada się na komfort wszystkich tych, którzy odwiedzają to przepiękne miejsce.

Co jest na Flamingo Beach?

Na Flamingo Beach, poza flamingami, iguanami, skorupiakami, kolorowymi rybami znajdziecie sporo zieleni, ciszę i spokój! Sama wyspa jest podzielona na dwie sekcje, w których każdy znajdziecie coś dla siebie.Pierwsza Flamingo Beach jest przeznaczona dla dorosłych i to właśnie po tej stronie znajdują się różowe ptaki, z którymi każdy chce pstryknąć fotkę. Dzieci mają na nią wstęp tylko i wyłącznie w godzinach porannych tj. pomiędzy 9 a 10 rano. W kolejnej części dnia najmłodsi mogą przebywać w drugiej sekcji wyspy – Iguana Beach, która jest przeznaczona właśnie dla rodzin z dziećmi. Dzięki temu wszyscy którzy przyjechali bez pociech mają możliwość spędzenia czasu w bardzo karaibskim klimacie.

Ku naszemu zaskoczeniu na Iguana Beach też były flamingi. Jednak z nimi już nikt nie chciał robić sobie zdjęcia. Nikt, poza mną 😉

Flamingo Beach to jedna z ładniejszych karaibskich plaż, które widziałam. Warto skusić się na odrobinę luksusu i postawić tu stopę a przy okazji cyknąć fotę z różowym przyjacielem 🙂

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *