Gdzie dobrze zjeść na Warmii i Mazurach?

Gdzie dobrze zjeść na Warmii i Mazurach?

Pamiętam jak sama wpisywałam tę frazę w wyszukiwarki przed wyjazdem na Mazury z nadzieją że w końcu odnajdę knajpę, która zachwyci mnie smakiem i jakością, na tyle aby chciało mi się do niej wrócić. Niestety, wtedy jeszcze chyba źle szukałam 😛 albo te knajpy, które dziś odwiedzam tak często jak się da, po prostu się nie promowały. Bo w sumie po co maja się promować, jeśli mają swoją stałą klientelę? Chyba w takim wypadku reklama jest im po prostu niepotrzebna. Nie będę Was zanudzała i pisała ile razy wychodziłam rozczarowana z restauracji, w którym zatrzymywaliśmy się na przysłowiową dobrą rybę, a uwierzcie, było ich dość dużo 😉 Zdecydowanie wolę podzielić się z Wami moją short listą knajp, które zachwyciły mnie smakami i jakością na tyle że wracam do nich zawsze z pustym brzuchem, a wychodzę już z uśmiecham 🙂 Więc jeśli wybierasz się na Mazury i zastanawiasz gdzie dobrze zjeść, przeczytaj czego się możesz spodziewać w naszych ulubionych knajpkach.

Karczma w Stodole

Karczma w Stodole znajdująca się w Tomaszkowie to knajpa która z pewnością zasługuje na uwagę. Odkryliśmy ją zupełnie przypadkiem, jadąc do Mariny. I choć chwilę nam zajęło podjęcie decyzji czy chcemy dać jej szanse, to po godzinie czasu tam spędzonym, oboje jednogłośnie stwierdziliśmy, że była to najlepsza kulinarna decyzja, jak dotąd 😉 Ta niepozorna knajpa zachwyciła nas bez reszty! W karcie znajdziecie kilka gatunków ryb i info – o świeżą rybę zapytaj obsługę. I pomyślałam aha, tu  może być całkiem spoko. I tak było i jest do tej pory. Miejsce odwiedzamy regularnie i choć czasem na zamówienie przyszło nam poczekać dłużej, zwłaszcza w niedziele to zawsze wychodziliśmy mega zadowoleni. Co tu warto zamówić? Na pewno lina i sielawę! Niemrożone, smażone, z minimalną ilością panierki, doprawione tylko solą i pieprzem są mistrzostwem. Obłędnie pyszny i świeży jest również pstrąg z pieca. Ryba jest delikatna, rozpływa się w ustach, idealnie doprawiona nie zabija przy tym smaku pstrąga! Na uwagę również zasługuje czarnina i dziczyzna. A jeśli po takiej uczcie będziecie mieli smaka na deser, to skuście się na sernik.  Oczywiście własnej roboty 🙂  W Karczmie kupicie również ryby wędzone oraz w zalewie octowej. Mniam!

 

Imbirowy Sad

Kolejna to Restauracja Imbirowy Sad, mieszcząca się w Jabłoń Lake Resort. I to miejsce zachwyca wystrojem, wspaniałym widokiem na jezioro ale przede wszystkim smakiem. Do potraw dodawane są zioła i warzywa z własnego ogródka, który znajduje się tuż za budynkiem restauracji. W menu znajdziecie regionalne dania oraz w okresie od kwietnia do października tureckie przysmaki. Śniadania to bajka! Owoce, przetwory, sery to wszystko jest bardzo smaczne. Oczywiście omlet lub jajecznice zjecie prosto od obsługi, która przygotowuje je na Waszych oczach. Co zamówić z karty? Na pewno na uwagę zasługują pierogi z dziczyzną oraz sielawa. Z kolei z tureckiego menu świetne są ezme, patlican jogurt,lahmacun i karisik pide. Smakują niczym te z Turcji!

Gościniec Wydminy

Do Gościńca trafiliśmy przypadkiem, a byliśmy już mega głodni. Planowo mieliśmy zjeść w innej hotelowej restauracji, jednak obsługa nie kwapiła  się do przyjęcia zamówienia,  więc po 10 minutach wyszliśmy. Ale to niestety taki polski standard obsługi z którym chyba wszyscy się spotykamy? Oczywiście z perspektywy czasu bardzo dobrze się stało, bo takim sposobem trafiliśmy do Gościńca. I tu polecam Wam chłodnik, obowiązkowo suma, suma i jeszcze raz suma! 😀 No i rybę w zalewie octowej na przystawkę. Ryba w occie tak nam smakowała że poprosiliśmy o cały słoik tego mazurskiego przysmaku, który spałaszowaliśmy tego samego dnia, zaraz po powrocie do domu. Obsługa i właściciele, którzy są na miejscu i sprawują piecze nad tym miejscem są bardzo mili. Wnętrze przyjemne a na każdym stoliku znajdują się świeże kwiaty. Zjeść możecie w środku lub na tarasie, no i do Gościńca można  z czworonogiem 🙂

Jeśli będziesz na Warmii i Mazurach i trafisz do dobrej knajpy, gdzie ryba jest świeża i smaczna, zostaw proszę komentarz, chętnie ją odwiedzimy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *