Podlasie – Slow zakątek na weekend

Podlasie – Slow zakątek na weekend

Jeśli marzy Ci się SLOW miejsce, leżące na pograniczu lasu i wsi a do najbliższego jeziora jest zaledwie pięć kilometrów to zajrzyj na Podlasie, do Zagrody Kuwasy. Czyli miejsca które zachwyca malowniczym krajobrazem i bliskością natury. Miejsca w którym czas płynie wolniej, w którym znajdziesz ciszę i spokój, a jedyne co usłyszysz to śpiew ptaków o poranku.

Za co polubiliśmy to miejsce?

Smaki

Pyszne jedzenie, które jest przygotowane z myślą o gustach gości to coś, czym to miejsce wyróżnia się na tle pozostałych agroturystyk. Tutaj nie liczy się ilość, a jakość. Posiłki są podawane w formie szwedzkiego stołu, na którym znajdziecie np. polskie domowe przetwory. Dżemy, konfitury, wegańskie pasztety, humusy, swojskie wędliny, zagrodowe sery, owoce i warzywa przygotowane na różne sposoby goszczą na stole każdego dnia. I jest to bardzo, bardzo duży plus tego miejsca! Codziennie macie możliwość kosztowania tych domowych rarytasów, a jeśli smaki zachwycą Was tak samo jak zachwyciły nas, to oczywiście można je kupić i zjeść po powrocie do domu lub dać bliskim w prezencie.

Mus jabłkowy, śliwka w czekoladzie i sok z malin to pozycje które najbardziej przypadły nam do gustu! Mniam 🙂

Jeśli jesteście smakoszami, ceniącymi sobie jakość to w Zagrodzie na pewno Wam się spodoba. Jest tu pysznie, kolorowo i zdrowo!

Natura, zieleń i klimat. Tak, to Podlasie

Chcesz spędzić popołudnie na trawie z książką w ręku, w otoczeniu kóz pasących się na polanie?  A może wolisz wybrać się na jazdę konną? A jeśli masz ochotę na jedno i drugie, to wiedź że w Zagrodzie to wszystko jest! To takie miejsce stworzone dla wszystkich tych, którzy szukają ucieczki od wielkich i zatłoczonych miast. I tu nie musisz się martwić o to, że ktoś zakłóci Twój wypoczynek. Że nagle zadzwoni Twój szef i poprosi Cię o raport, który Ups…. miałeś przekazać jeszcze przed wyjściem z pracy. A nie poprosi Cię dlatego, bo się nie dodzwoni 😛 Bo w Zagrodzie nie ma zasięgu. I to jest całkiem spoko! Być na chwilę całkowicie odciętym od świata… Poczuć się wolnym i cieszyć chwilą…. Jeśli jednak na samą myśl o braku kontaktu z social światem robi Ci się słabo to spokojnie. Na miejscu jest wi-fi, które działa bardzo sprawnie. A jeśli już tak bardzo zapragniesz pogadać z szefem lub rodziną to możesz skorzystać z telefonu znajdującego się w Zagrodzie.

Komfort

W zagrodowych pokojach spodziewać się możecie z kolei wygodnych łóżek,  zapachu drewna i gustu tych, którzy zadbali o Wasz komfort. Czyli właścicieli, którzy sprawują piecze nad tym niepowtarzalnym miejscem. Służą swoją radą, chętnie dzieląc się wiedzą o okolicy. W swoją podróż możecie zabrać także czworonoga, który otrzyma miskę i posłanie jeśli jest taka potrzeba.

Biebrzański Park Narodowy

Zagroda sąsiaduje z Biebrzańskim Parkiem Narodowym, który jest najrozleglejszym Parkiem Narodowym w Europie Środkowej, więc jeśli lubicie długie spacery w otoczeniu natury i zieleni warto skusić się na taką leśną wyprawę. Na terenie Parku jest kilka szlaków pieszych jak i rowerowych. My zdecydowaliśmy się na szlak czerwony, który pokonaliśmy pieszo. Rozpoczyna się on w Leśniczówce Grzędy, położonej ok 5 km od Zagrody. Po drodze mijaliśmy Miejsce Pamięci oraz Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt, który sprawuje opiekę nad rannymi i młodymi zwierzakami.

Pomnik upamiętnia bitwę stoczoną w dn. 9 września 1944r. pomiędzy 9 Pułkiem Strzelców Konnych AK, a niemiecką dywizją piechoty oraz pacyfikację wsi Grzędy w 1943 roku. Krzyż drewniany poświęcony jest walczącym tu w 1863r. powstańcom styczniowym.

W połowie drogi czerwonego szlaku dotrzecie do ścieżki edukacyjnej „Czerwone Bagno” Na której końcu znajduje się pomost z widokiem na obszar ochrony ścisłej.

W planie mieliśmy również zobaczyć Wilczą Górę, na której znajduje się wieża widokowa. A z niej podziwiać można  panoramę Bagien Biebrzańskich. Podobno przy odrobienie szczęścia można również dojrzeć łosie. Niestety tego pomysłu nie udało się nam zrealizować. Dlaczego? Odpowiedzi możecie szukać w kolejnym poście, już niebawem.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *