Wyspy karaibskie – Top 5 najpiękniejszych plaż

karaibskie plaże

Wyspy karaibskie znane są z dobrego rumu, głośnej muzyki, słońca, ale przede wszystkim z przepięknych  plaż, które często nazywane są rajem na ziemi. I w sumie jak przeglądam te wszystkie zdjęcia, z wyjazdów na Karaiby, to wiecie, że chyba rzeczywiście byłam w raju na ziemi! I jeśli Wam również marzy się spędzić kilka dni na gorących Karaibach to łapcie moją shortlistę najpiękniejszych plaż!

Wyspy karaibskie – Aruba Flamingo Beach

Flamingo Beach na Arubie z pewnością znajdzie się nie tylko na topowej liście karaibskich plaż, ale również śmiało można ją umieścić na liście najpiękniejszych plaż na świecie. Poza białym piaskiem i niezwykle przezroczystą wodą, która otacza plaże, znajdziecie dodatkowe atrakcje, które umilą Wam chwile spędzone w tym magicznym miejscu. Jakie zatem udogodnienia i atrakcje czekają na was na Flamingo Beach?

  • Plaża znajduje się na prywatnej wyspie, dzięki czemu nie spotkacie tam wielu turystów.
  • Flamingo Beach jest dostępne tylko dla dorosłych za wyjątkiem godzin porannych, między 9 a 10 w których plażę mogą odwiedzać również dzieci.
  • Obok Flamingo Beach znajduje się Iguana Beach, która jest równie piękna i jest dedykowana dla rodzin z dziećmi.
  • Plaża jest pełna kolorowych zwierzaków, które w żaden sposób nie przeszkadzają w wypoczynku, a jedynie umilają pobyt w tym pięknym miejscu. Główną atrakcją prywatnej wyspy są oczywiście flamingi. Poza tym, spotkać tu możecie iguany, ptaki i kolorowe ryby, które dojrzycie mącząc stopy w przejrzystej wodzie.
  • Na Flamingo Beach jest wszystko to, czego nie może zabraknąć w tego typu miejscach, czyli restauracja, bar, wypożyczalnia sprzętu wodnego i spa.

Jeśli dla Was to wystarczająco dużo, aby odwiedzić Flamingo Beach przeczytajcie Jak się tam dostać? Bo to wcale nie jest to takie hop siup 😉

Seven Mile Beach – jedna z ładniejszych plaż na wyspach karaibskich

Seven Mile Beach ma wprawdzie pięć i pół mili długości, a nie jak sama nazwa wskazuje, siedem. Ale to i tak nie zmienia faktu, że jest jedną z ładniejszych karaibskich plaż! A wielu ocenia ją nawet, jako jedną z najładniejszych plaż na świecie. I w sumie ciężko temu zaprzeczyć. Bo Seven Mile Beach to szeroka plaża, z białym, miękkim piaskiem, otoczona przejrzystą wodą, którą z pewnością trzeba odwiedzić, decydując się na wypoczynek na Karaibach.

Warto wiedzieć że wzdłuż plaży mieści się kilka barów i restauracji. I jeśli najdzie was ochota na drinka to zajrzyjcie do Royal Palms Beach Club. Robią tam świetne Mojito. Dojazd taksówką z głównego portu do Seven Mile Beach zajmie Wam dziesięć minut, koszt 5$ od osoby.

Wyspy karaibskie – St. Thomas Magens Bay

Na St. Thomas, wyspie będącej dystryktem Wysp Dziewiczych  Stanów Zjednoczonych warto zajrzeć na Magens Bay, czyli plażę o długości jednej mili. Na której znajdziecie biały piasek i błękitną wodę. Nie jest ona wprawdzie tak przejrzysta jak na Kajmanach, ale z pewnością nadaje się na snorkeling. Na plaży znajduje się dość dobrze zaopatrzony bar, jednak nie uświadczycie w nim wifi. Sama plaża jest bardzo zadbana a uroku dodają jej rosnące tu palmy kokosowe. Jeśli szukacie cichego miejsca na odpoczynek to Magens Bay nie powinno was rozczarować. Ale polecam zrobić kilka kroków więcej, minąć bar, przy którym jest zazwyczaj dużo turystów. I znaleźć miejsce w okolicy klifów.

Dojazd taksówką na Magens Bay z centrum Charlotte Amalie zajmuje piętnaście minut. Koszt 10$ od osoby. Strasznie dużo! Ale niestety jest to stała stawka, której nie da się negocjować. Warto wiedzieć, że plaża jest czynna od godziny ósmej do godziny siedemnastej. Wstęp na plażę też jest płatny 5$. Ałć!

Wyspy karaibskie Grenada – Grand Anse

Będąc na Grenadzie, zajrzyjcie na Grand Anse. Plażę która jest równie piękna jak Magens Bay. Jak się tam dostać? Z centrum Saint George’ s możecie złapać taksówkę, skorzystać z miejskiego autobusu, lub złapać wodną taksówkę. Ja zdecydowałam się na ostatni środek transportu. Koszt 10$ w obie strony. Mniej niż zwykła taksówka, więcej niż bilety na autobus miejski, które kosztują w obie strony 6$. Swoją drogą, chciałam zdecydować się na autobus, ale kierowca wybitnie zniechęcał mnie do wspólnej podróży. Twierdził że jest tak duży ruch, że w sumie to on nawet nie wie, o której godzinie ruszy z dworca. Jasno dał do zrozumienia, że powinnam wziąć taxi u jego dobrego kumpla. No i chcąc, nie chcąc wybór padł na wodną taksówkę.

Grand Anse jest długa na dwie mile. Piasek może nie jest tak biały jak na plażach, które już opisałam, ale miejsce jest bajeczne! Widok, który rozchodzi się na góry robi duże wrażenie. Leżaki na plaży wypożyczycie za 3$, po krótkich negocjacjach. A jeśli najdzie was ochota na zimne karaibskie piwo, zajrzyjcie do Coconut Beach i zamówcie Carib. Dobre, lokalne piwo. U nich skorzystacie również z wifi.Warto wiedzieć że „klimat” panujący na Grenadzie jest bardzo zbliżony do tego z Jamajki 😉 Grenadę wpisałam na listę wysp, które z pewnością jeszcze kiedyś odwiedzę! A wy zdecydowaliście już na którą wyspę wybierzecie się w pierwszej kolejności?

Jamajka Ocho Rios, Bambo Blue

W Ocho Rios, mieście położonym na północnym wybrzeżu Jamajki znajdziecie sporo atrakcji turystycznych, oraz kilka pięknych plaż. Jedną z nich jest plaża ulokowana zaraz przy bardzo dobrej restauracji, Bambo Blue. Trafiliśmy na nią w drodze powrotnej z wycieczki na Dunn’s River Falls. Głównej atrakcji, którą trzeba zobaczyć podczas pobytu na Jamajce. Czy robi wrażenie? Pewnie że tak! Czy warto? Trzeba wiedzieć, że jest to typowe turystyczne miejsce, które odwiedzają coraz liczniejsze grupy turystów. I jeśli to was nie odstrasza to pewnie że warto zajrzeć. Sama plaża przy Bambo Blue jest przepiękna i bardzo zadbana. Z pewnością na niej warto postawić stopę.

Jeśli już zdecydowaliście, na którą karaibską wyspę chcielibyście polecieć, polecam zaglądać na flly4free i śledzić oferty przewoźników na loty czarterowe, które czasem można złapać w bardzo dobrej cenie. Enjoy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *